Отборите на Франция и Гибралтар играят при резултат 7:0 в мач

...

НА ЖИВО: Франция - Гибралтар 7:0

Отборите на Франция и Гибралтар играят при резултат 7:0 в мач от Група " B " на квалификациите за UEFA EURO 2024. " Петлите " поведоха с 2:0 след единствено пет минути игра, откакто гостите си означиха два автогола. В 16-ата минута пък се разписа Заир-Емери.

След по-малко от три минути " петлите " поведоха след автогол. Кингсли Коман комбинира добре с Джонатан Клос, а той прати остро центриране в наказателното на Гибралтар. Там Итън Сантош отклони топката в личната си врата.

В 5-ата минута Мбапе изведе Гризман, който шутира към вратата. Коулинг в началото се оправи, а по-късно Тюрам се опита да върхлети топката, вместо това се стигна до контакт с Аймен Муели, който бутна кълбото в мрежата.

Адриен Рабио си опита шанса с изстрел от отдалеченост в 12-ата минута. Изпълнението му обаче не бе тъкмо.

Четири минути по-късно Заир-Емери също се разписа, откакто проби добре, комбинира с Коман, който му върна. Последва удар от близка отдалеченост, който попадна във вратата на гостите.

При гола в краката на френския младок доста жестоко влезе Итън Сантош, който след това бе изпъден с директерн червен картон. Заир-Емери съумя да се изправи, само че не и да продължи срещата. Той бе наложително сменен от Дидие Дешан.

В 27-ата минута Коман прати положително центриране в пеналтерията, а Гризман се извиси, с цел да стреля с глава. Ударът му обаче не попадна в задачата. Минута по-късно Килиан Мбапе насочи прецизен удар към вратата на Гибралтар, който бе отразен от стража на гостите.

" Петлите " получиха дузпа в 30-ата минута поради игра с ръка на Кашаро. Килиан Мбапе бе непогрешим от бялата точка и направи резултата 4:0.

Пет минути по-късно Джонатан Клос също се разписа след превъзходен изстрел отвън наказателното поле на Гибралтар.

Около 60 секунди по-късно падна и шести гол в интерес на Франция. Този път голмайстор бе Кингсли Коман, който с отличната си игра досега си заслужи попадението.

В 38-ата минута дебютен гол с екипа на " петлите " вкара и Юсуф Фофана.

LIVE / Франция - Гибралтар 7:0

1:0 Итън Сантош 3'

2:0 Аймен Муели 5'.

3:0 Заир-Емери 16'

4:0 Килиан Мбапе 30'

5:0 Джонатан Клос 35'

6:0 Кингсли Коман 36'

7:0 Юсуф Фофана 38'

Съставите на двата тима:

Франция: 16. Менян, 22. Ернандес, 13. Тодибо, 4. Упамекано, 2. Клаус, 7. Гризман, 14. Рабио, 8. Заир-Емери, 20. Коман, 15. Тюрам, 10. Мбапе

Гибралтар: 23. Коулинг, 4. Сарджънт, 14. Чиполина, 16. Муели, 15. Сантош, 11. Де Аро, 6. Позо, 3. Чиполина, 19. Де Бар, 10. Уолкър, 7. Кашаро